ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ УЧНІВ ГІМНАЗІЇ № 9

 1. 1. Загальні правила поведінки
  • Учень приходить до школи за 10-15 хвилин до початку занять, чистий і охайний в одягу у відповідності з вимогами до форми у навчальному закладі. При вході у школу дотримується правил ввічливості, прямує до місця проведення уроку.
  • Забороняється приносити до школи та на її територію з будь-якою метою і використовувати будь-яким способом вибухові або вогненебезпечні предмети і речовини, зброю (холодну, травматичну та вогнепальну); спиртні напої, наркотики, інші одурманюючі речовини та отрути, газові балончики.
  • Не дозволяється в урочний час без дозволу педагогів йти зі школи і залишати її територію. У разі пропуску учбових занять учень повинен надати класному керівнику довідку від лікаря або записку від батьків (або особи, яка їх замінює) про причину відсутності на заняттях. Пропускати заняття без поважних причин забороняється.
  • Учень школи приносить необхідні навчальні приладдя (у т. ч. електронні книги, планшети тощо), книги, зошити, щоденник. Приходить до школи з підготовленими домашніми завданнями з предметів згідно з розкладом уроків.
  • Учень школи проявляє повагу до старших, піклується про молодших. Учні й педагоги звертаються один до одного шановливо. Школярі поступаються дорогою дорослим, старші школярі − молодшим, хлопці − дівчатам.
  • Поза школою учні поводяться скрізь і всюди так, щоб не осоромити свою честь та гідність, не заплямувати добре ім’я школи.
  • Учні бережуть майно школи, надають посильну допомогу в його ремонті, акуратно відносяться не лише до свого, а й до чужого майна.

 

 1. 2. Поведінка на заняттях

2.1.     При вході педагога в клас учні встають на знак вітання, сідають після того, як учитель відповість на вітання і дозволить сісти. Так само учні вітають будь-якого дорослого, що увійшов до класу під час занять.

2.2.     Протягом уроку не можна шуміти, відволікатися самому і відволікати інших сторонніми розмовами, іграми та іншими, що не стосуються уроку, справами. Урочний час повинен використовуватися учнями тільки для навчальних цілей. За першою вимогою вчителя (класного керівника) необхідно пред’явити щоденник. Будь-які записи в щоденниках учнями повинні виконуватися охайно. Після кожного навчального тижня батьки учня ставлять свій підпис у щоденнику.

2.3.     Якщо під час занять учню необхідно вийти з класу, то він повинен підняти руку і попросити дозвіл у вчителя.

2.4.     Якщо учень хоче поставити запитання вчителю або відповісти на запитання вчителя, він піднімає руку. Дзвінок про закінчення уроку дається для вчителя. Тільки коли вчитель оголосить про закінчення заняття, учень має право покинути клас. При виході вчителя або іншого дорослого з класу учні встають.

2.5.     Категорично забороняються:

–    азартні ігри;

–    використання не в навчальних цілях електронних книг, планшетів, мобільних телефонів тощо;

–    використання на контрольних роботах електронних книг, планшетів, мобільних телефонів тощо.

 

 1. Поведінка до початку, на перервах і після закінчення занять

3.1.     Учень повинен прибути до кабінету перед початком уроку до першого дзвінка, з дозволу вчителя увійти до класу і підготуватися до уроку.

 • Під час перерви учні зобов’язані:
 • навести чистоту та порядок на своєму робочому місці;
 • вийти з класу;
 • рухаючись коридорами, сходами, триматися правої сторони;
 • підкорятися вимогам працівників школи, черговим учням;
 • допомагати підготовляти клас на прохання вчителя до наступного уроку;
 • у разі спізнення на урок постукати в двері кабінету, зайти, привітатися з вчителем, вибачитися за спізнення і попросити сісти на місце.

3.3.     Під час перерви учням забороняється:

–      бігати сходами, поблизу вікон і в інших місцях, не пристосованих для ігор;

–      штовхати один одного, кидатися предметами і застосовувати фізичну силу для вирішення будь-якої проблеми;

–       вживати непристойні вирази і жести на адресу будь-яких осіб, шуміти, заважати відпочивати іншим;

–      палити в будівлі і на території школи.

3.4.     Після закінчення занять учень повинен:

–       одержати одяг з гардеробу, акуратно одягнутися і покинути приміщення і територію школи, дотримуючись правил ввічливості.

3.5.     Черговий по класу:

–       знаходиться в класі під час перерви;

–       забезпечує порядок у класі, провітрює приміщення, готує дошку до уроку;

–       допомагає вчителю підготувати клас до наступного уроку;

–       стежить і підтримує відповідні санітарні умови.

3.6.     Учні, знаходячись в їдальні:

–       виконують вимоги вчителів і працівників їдальні;

–       дотримуються черги при купівлі їжі;

–       проявляють увагу і обережність при отриманні і вживанні гарячих та рідких страв;

–       вживають їжу та напої, придбані в їдальні чи принесені з собою, тільки в їдальні;

–       прибирають за собою столові прибори і посуд після вживання їжі.

 

 1. 4. Кінцеві положення

4.1.     Учні не мають права пропускати заняття без поважних причин.

4.2.      Учням під час перерв категорично забороняється залишати територію школи без дозволу адміністрації або класного керівника.

4.3.     Учні не мають права під час знаходження на території школи та при проведенні шкільних заходів скоювати дії, небезпечні для власного життя і здоров’я та оточуючих.

 • Учні не мають права знаходитися в приміщенні школи після закінчення учбових занять або неурочних заходів без дозволу працівників школи.
 • Адміністрація школи не несе відповідальності:

–    за речі, залишені в кишенях верхнього одягу в гардеробі, в роздягальнях спортивного залу, інших приміщеннях школи під час перерви;

–    за особисті електронні носії .