14 травня Україна вшановує пам’ять українців, які, ризикуючи життям, рятували євреїв від нацистів під час Другої світової війни. Сьогодні повсюдно вшановують наших співгромадян, які  удостоєні Державою Ізраїль звання Праведника народів світу за порятунок євреїв від Голокосту, тобто нацистської політики знищення.

Україна займає четверте місце за кількістю Праведників, попереду лише Польща, Нідерланди та Франція. Цього звання удостоєні понад 2,6 тисячі осіб. Загалом Праведники народів світу походять більш ніж із 50 країн. Але на окупованій території України допомога євреям була набагато небезпечнішою, аніж в країнах Західної Європи, окупованих нацистською Німеччиною, оскільки гітлерівці знищували не тільки ту людину, яка допомагала, але й усю її родину.Під час Голокосту у Європі було знищено близько 6 мільйонів євреїв.

Про це сьогодні дев’ятикласникам  розповідала учитель історії Ковальова О.А. Затамувавши подих, учні слухали та порівнювали минуле та сучасне, шукали відповіді на питання, чому Україна знову рятує не лише себе, а й усю європейську спільноту.