Сорок п’ять – це мало чи багато?

                                                                                 Сорок п’ять – це вічність, чи це мить?

      Рідна школа. Ці слова відгукуються світлим почуттям в душі кожного. Шкільна пора – це найкращі роки в житті будь-якої людини. Є в нашій школі прекрасна традиція – відзначати ювілеї, адже ювілей – це завжди підсумок прожитої частини життя. Нам сьогодні 45!

      Ізмаїльська загальноосвітня школа №9 заснована 1976 року. Школу побудували за 10 місяців. 26 серпня 1976 року навчальний заклад почав своє життя. У той час це була найбільша школа у місті – 1858 учнів сіли за парти 1 вересня.

      Перший директор – Хотєєва Марія Федорівна очолювала школу протягом 14 років. Адміністрація разом з вчителями  формували  дружний, працьовитий і творчий колектив, закладали традиції школи.

      У 1990 – 1998 роках директором школи самовіддано працювала Чернявська Тамара Іванівна. Саме в ці роки вперше в місті в школі №9 були відкриті філологічні класи-ліцеї, почалося співробітництво з Ізмаїльським державним педагогічним інститутом, а 1996 року був відкритий і перший фізико-математичний клас. Багато випускників цих класів стали не тільки вчителями, а й науковцями Ізмаїльського державного гуманітарного університету.

      Протягом 1998-2000 років директором школи була Бєлоброва Лідія Петрівна, вчитель історії. На жаль, не всі, хто починав і працював в цій школі, хто віддав своє серце дітям, дожили до цього свята, але колеги і не одне покоління учнів бережуть світлу пам’ять про них. Їх майстерністю створена дев’ята школа, а їхні душі, як янголи охороняють собори наших душ.

       З вересня 2000 року і до сьогодні дев’яту школу очолює Беркуца Василь Дмитрович, який ретельно підтримує традиції: з плином часу традиція бути школою з найбільшою кількістю дітей у місті дотримується – зараз у закладі навчається 1395 учнів.

      Протягом багатьох років в нашому затишному домі творили люди, які віддавали дітям частинку своєї душі, дарували їм тепло і любов, навчали найголовнішому на землі – добру та справедливості. Це ветерани педагогічної праці. Деякі з них нині перебувають на заслуженому відпочинку, а деякі продовжують свій педагогічний шлях у інших навчальних закладах міста. Велика подяка кожному з них, їхня праця – це золоті сторінки історії нашої школи.

       Бешкетно, але дуже швидко пролітають шкільні роки. Та дитинство назавжди залишає слід на шкільних сходинках. Головна гордість будь-якої  школи – це її випускники. За 45 років зі стін школи вийшло близько 4000 випускників, які працюють в різних галузях: науці, мистецтві, економіці, медицині, політиці, будівництві та народному господарстві. Школа пишається всіма однаково, тому що всі наші вихованці – добрі і порядні люди.

      Діти виростають і розлітаються по світу, а вчителі несуть свою трудову вахту. Сьогодні школа гідно продовжує естафету попередників, в ній працюють 101 педагог, творчі й працьовиті вчителі, для яких головною метою є навчання і виховання гармонійно розвиненої особистості. В нашому колективі працює багато випускників школи, які тепер свій досвід передають дітям.

     Школа – це не тільки діти та вчителі. Школа – це також батьки.
Від їхнього терпіння і старання, а також допомоги у навчально-виховному процесі залежить дуже багато.

     Від щирого серця вітаємо всіх з ювілеєм нашої рідної дев’ятої школи! Бажаємо здоров’я та процвітання!  І пам’ятайте: школа назавжди залишається другим домом, у якому вас чекають і люблять.

                                                          Анастасія КОСОВИЧ, педагог-організатор ЗОШ №9