22 березня, відзначається Міжнародний день води. В Ізмаїльській гімназії 9 у 5-х класах вчителем Ігнаткіною Тетяною Вікторівною було проведено навчально-виховний захід “Основні джерела прісної води та їх збереження і охорона”, спрямований на визначення ролі води в житті людей.

Вивчаємо українську

Учителі гімназії продовжують роботу з реалізації плану заходів Програми розвитку та функціонування української мови як державної . Так на уроках української мови та літератури учителі працюють над удосконаленням мовлення учнів, прищеплюють навички вдумливого читання, сприяють мотивації учнів до глибокого вивчення літерного твору, лексично- пошукового дослідження, виробляють навички естетичної насолоди словом великих творців прекрасного слова. Учні 5-х класів разом з Нікіфоровою О.Д. досліджували історичну поему Олександра Олеся «Похід на Царгород», дізналися багато нового та цікавого про історичне минули нашої України, малювали свої ілюстрації до твору. І з великим захватом учні 6-А та 6-Б класів підготували матеріали- творчі проекти до теми з української мови «Прикметник». Здавалося б, така звична тема, а скільки цікавого знайшли та підготували діти разом із Ж.Ю.Шульгою. Учні зрозуміли, що навчання має і може бути цікавим та захопливим.

Зустріч зі студентами Ізмаїльського фахового медичного коледжу

20 березня у Ізмаїльській гімназії №9 пройшла зустріч учнів 9 класів зі студентами Ізмаїльського фахового медичного коледжу. Майбутні медики розповіли про особливості навчання на спеціальностях фельдшера, фармацевта та медичної сестри. Цікавим видом взаємодії було відпрацювання навичок надання першої допомого при зупинці дихання, при кровотечі, також учні вчилися робити ін’єкції. Практичне відпрацювання навичок роботи дає змогу більш докладно зрозуміти особливості медичних професій.

 

Читаємо Кобзаря

Учителі гімназії продовжують роботу з реалізації плану заходів Програми розвитку та функціонування української мови як державної . Останні заходи були присвячені вшануванню пам’яті Т.Г.Шевченка. Так учитель української мови та літератури Лисецька О.В. провела з учнями 6-д класу урок на тему «Українські краєвиди в творчості Т.Шевченка». Учні підготували виставку книг поета, репродукцій його картин та картин до його творів. І найголовніше – декламували твори Великого  Кобзаря, висловлюючи своє розуміння та сучасне сприйняття віршів. Учні із захватом висловлювали своє ставлення до поезій Шевченка та його любові до України, її природи та людей.

Шевченківські дні

 

В Україні та за її межами 9-ого березня вшановуємо 210-річчя пам’яті Кобзаря. На уроках української літератури ми вивчаємо творчість поета, прозаїка, художника-академіста, перекладача, літературного критика, політичного діяча Тараса Григоровича Шевченка.

Разом було зроблено і представлено багато презентацій, проєктів і доповідей, а також публічних виступів, вивчено багато поезій напам’ять, уривків з поем, знято тематичні відеоролики. Творчість Шевченка спроєктована не лише на реальну, а головне – на майбутню Україну, на її утвердження. Під час аналізу поезій та ліричних поем Кобзаря ми визначили теми, ідеї, основні проблеми і провели паралель із сьогоденням.

Недарма М. Коцюбинський писав так: «Дедалі все видніше стає, яку велику вагу… має це славне ім’я. Могутній майстер української мови … благородний поет… , перекладач… має право на велику повагу і вдячність».

Катерина СІБОВА

(учениця 9 – А класу)

12