29 січня – День пам’яті Героїв Крут.

Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.

Учителі історії гімназії Ковальова О.А. та Суйчімез В.Д. на уроках розповіли учням 8-9 класів про  історія бою під Крутами: у кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності. І вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак.Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення.  Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони – герої Крут, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш “Пам’яті тридцяти”.У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.

Слухаючи розповіді учителів, учні зрозуміли, що бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється – сьогодні ми продовжуємо захищати свою незалежність.

День пам’яті героїв Крут

29 січня, в день пам’яті героїв Крут, вчитель історії Іванова Олена Олексіївна розповіла учням 5-6 класів про історію битви під Крутами, розвінчуючи міфи складені колись радянською пропагандою про цю подію.

 

День Соборності України — це свято нашої держави, яке відзначають щороку 22 січня в день проголошення Акту Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки, що відбулося в 1919 році. 21 січня 1990 року, з нагоди річниці цієї події, люди організували акцію “Живий ланцюг” або  “Українська хвиля”: це близько 800 кілометрів, вздовж яких, взявшись за руки, стояли люди із синьо-жовтими прапорами. Сьогодні учні 9-х класів гімназії №9 стали у Коло Єдності, яке символізує єдність і міць нашого народу. Наша держава продовжує відстоювати свою незалежність та суверенітет, щодня втрачаючи найкращих людей. Діти та вчителі вшанували пам’ять хвилиною мовчання всіх, хто загинув, хто віддав життя, аби ми жили в нашій мирній, квітучій Україні.

 

 

 

 

 

 

 

Навчання педагогів та працівників гімназії

Вчителі та працівники гімназії №9 навчалися під час зимових канікул. 11 та 12 січня для педагогічного колективу пройшли теоретичні та практичні уроки з надання домедичної допомоги постраждалому при кровотечах та зупинці дихання і відпрацювання навичок роботи з різними типами вогнегасників. Заняття провели спеціалісти Ізмаїльської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги, а також Ізмаїльського міськрайонного відділу ГУ ДСНС України.