Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
Учителі історії гімназії Ковальова О.А. та Суйчімез В.Д. на уроках розповіли учням 8-9 класів про історія бою під Крутами: у кінці грудня 1917-го уряд радянської Росії розпочав відкриту агресію проти Української Народної Республіки. Більшовиків дратувало проголошення Україною самостійності. І вранці 29 січня 1918 року розпочався наступ більшовиків на станцію Крути. З українського боку в бою під Крутами брали участь 300-600 бійців. Це були студенти Українського народного університету, київського Університету Святого Володимира (нині ім. Т. Шевченка), гімназисти старших класів. Бій тривав кілька годин: були відбиті декілька атак.Аби уникнути оточення, українським військам віддали наказ відійти. Тоді, відступаючи, частина студентської сотні потрапила в оточення. Близько 30 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків та були страчені, поховали біля Аскольдової Могили. Всі вони – герої Крут, але відомі прізвища лише 19 загиблих. Павло Тичина присвятив Героям Крут вірш “Пам’яті тридцяти”.У 2006 році на місці бою під Крутами встановлено пам’ятник.
Слухаючи розповіді учителів, учні зрозуміли, що бій під Крутами – трагічна і важлива подія в історії нашої країни, яка нагадує про боротьбу за незалежність України. Історія, як відомо, повторюється – сьогодні ми продовжуємо захищати свою незалежність.