До Дня Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цей день установлено “з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору”.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

Таку важливу  бесіду  для сучасних учнів 7-9 класів, свідків новітньої історії України, провели сьогодні вчителі історії  України Ізмаїльської  гімназії №9 з початковою школою   Ковальова О.А., Суйчімез В.Д.

Бесіда про безпеку

17 листопада у гімназії № 9 відбулась зустріч учнів 7-8 класів з інспектром ДСНС Наталією Гошкодер. Учні поглибили знання з мінної безпеки, повторили правила поводження з підозрілими предметами. Під час зустрічі також обговорили важливість дотримання правил поведінки під час перебування в укриття під час оголошення сигналу “Повітряна тривога”.