День пам’яті про Чорнобильську катастрофу

26 квітня 2023 року відзначаються 37-і роковини аварії на Чорнобильській АЕС, яка стала найбільшою в історії катастрофою в ядерній енергетиці. Аварія забрала життя сотень людей і завдала непоправної шкоди екології Європи. З того часу в цю дату в Україні щороку вшановують усіх людей, хто загинув чи постраждав від цієї катастрофи, а також шанують ліквідаторів наслідків аварії.

У грудні 2016 року Генеральна Асамблея ООН проголосила 26 квітня Міжнародним днем пам’яті про Чорнобильську катастрофу. Щороку в цей день проходять пам’ятні заходи, виставки та інформаційні хвилинки про Чорнобильську трагедію.

Вчителі природничого циклу Андрулайтіс О. Й., Ігнаткіна Т. В., Гончарова Т. О., Тіторенко С. М., Добровенко Т. І., Попелюх Г. В., Мандажи О.В., Пэткова О.Л. на уроках географії, біології, основ здоров’я, фізики, хімії, на класних годинах провели інформаційні хвилини, бесіди, уроки-пам’яті з цієї теми. В інформаційному центрі закладу створена книжкова-ілюстративна виставка, присвячена роковині Чорнобильської трагедії.

26 квітня є днем пам’яті про саму катастрофу і загиблих в ній, а також героїзму працівників станції, ліквідаторів, пожежників, медиків і всіх людей, причетних до ліквідації наслідків аварії.

УЧАСТЬ У ГРІ “ДЖУРА”

Рій Ізмаїльської гімназії #9 “Сміливі і чесні” взяв участь у конкурсі “Таборування” І міського етапу всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри “Джура”.

 

УЧАСТЬ У МІСЬКОМУ ЕТАПІ ГРИ “ДЖУРА”

Рій Ізмаїльської гімназії #9 “Сміливі і чесні” взяв участь у конкурсі “Ватра” І міського етапу всеукраїнської військово-патріотичної дитячо-юнацької гри “Джура”.
Щасливі жити під чистим небом. Дякуємо тобі за це, воїне!

КОЛЬОРОВИЙ ТИЖДЕНЬ В ІЗМАЇЛЬСЬКІЙ ГІМНАЗІЇ №9

З метою розвитку дитячих здібностей, організації нових форм навчання та змістовного дозвілля учнів, у 1-А і 1-Б класах разом з класними керівниками Коньковою Вікторією Валеріїною і Волковою Ларисою Антонівною було проведено Кольоровий тиждень. Кожний день тижня відповідає певному кольору. Усі учні і вчителі приходили до школи в одязі того кольору, якому відповідає день. Ми виконуємо різноманітні завдання, виготовляємо вироби та розважаємось.

 

Нам без природи не прожити —це сонце й небо голубе.
Вода, земля, повітря, квіти —все, що оточує тебе.
Це все довкілля, це природа. Частинки й ми її малі.
Потрібне нам життя й свобода, щоб вік прожити на Землі.

22 квітня щорічно у всьому світі, з ініціативи ООН, святкується Всесвітній День Землі.
Ця дата була обрана і офіційно затверджена в далекому 1971 році Організацією Об`єднаних Націй для Дня Землі. Час, коли змінюється біологічний ритм нашої планети, і вона переходить на новий виток свого розвитку, коли відбувається пробудження природи і її щорічне оновлення.
Це свято було започатковане з метою нагадування всьому людству, що наша планета Земля є нашим рідним домом, який треба берегти, плекати, піклуватися про збереження довкілля. Адже наша планета наділена таким неповторним, унікальним потенціалом, для нас створені такі особливі сприятливі умови, без яких наші існування та життєдіяльність практично неможливі.
До відзначення Всесвітнього Дня Землі долучилися і учні Ізмаїльської гімназії № 9 з початковою школою. В  бібліотеці закладу вони ознайомилися з книжково-ілюстративною виставкою, а також визначилися як саме вони можуть піклуватися про навколишній світ та берегти природу.

Вчителі Ігнаткіна Тетяна Вікторівна та Попелюх Ганна Василівна організували фото-виставку “Природа в кольорах українського прапору”.

Вчителі природничої галузі Ігнаткіна Тетяна Вікторівна, Пєткова  Олена Лазарівна, Малюх Людмила Вікторівна, Попелюх Ганна Василівна, Тіторенко Сергій Миколайович проводили бесіди, турніри, вікторини, грали у цікаві та захоплюючі ігри «Добрі вчинки – для планети», переглядали  пізнавальні відеоролики «Земля – наш рідний дім, нам жити в нім…».

Міжнародний День Землі, покликаний об’єднати людей планети в справі захисту навколишнього середовища, нагадати про те, що планета, яка дарувала нам життя, унікальна й має потребу в турботі й захисті. Міжнародний день Землі – свято чистої Води, Землі і Повітря.

Це чудова нагода вкотре замислитися над  проблемою збереження навколишнього середовища, усвідомити необхідність порозуміння між людиною та природою, об’єднатися заради благополуччя нашого подальшого існування на планеті.

 

Вітаємо з Великоднем!

Наближається світле свято Великодня! Учні Ізмаїльської гімназії №9 взяли участь у смартмобі “Писанка – оберіг українського народу”. Бажаємо всім щастя і радості, віри і благополуччя, здоров’я, МИРУ і Божої ласки!

12