День вишиванки

Вишиванка здавна вважається оберегом для тіла і душі українця. Цього року день вишиванки припадає на 19 травня, тому учні ЗОШ №9 разом з батьками взяли участь у фотофлешмобі «Одягни вишиванку, Україно моя!». Також ми долучаємося до освітян Одещини #Освіта_Одещини_у_вишиванці. А хто не має вишиванки – той створив малюнок ідеальної української сорочки!Бажаємо усім миру та злагоди!

До уваги випускників 9-х класів та їх батьків

СЗОШ №1 оголошує набір на навчання на профільний рівень повної загальної середньої освіти (10-ті класи) для учнів міських закладів освіти:
1) Іноземної філології (англійська мова) – 15 осіб;
2) Математичний – 30 осіб;
3) Української філології – 30 осіб.
Відбір та зарахування учнів до 10-го класу буде здійснюватися на основі результатів навчання за 9-ий клас.
У цьому році конкурсне випробування скасовується!
Термін подачі паперових заяв – з 02 травня по 15 червня включно.
До заяв також необхідно додати такі документи:
1. Копію свідоцтва про народження або документа, що посвідчує особу;
2. Оригінал або копію медичної довідки №086-1/о;
3. Оригінал або копію свідоцтва про базову середню освіту (за наявності);
4. Табель успішності за 9 клас;
5. Інші документи, які підтверджують рівень успішності навчання за 9 клас (грамоти за перемогу в учнівських предметних олімпіадах, конкурсах робіт МАН, мовних конкурсах тощо).
Графік роботи приймальної комісії:
Понеділок-п’ятниця з 9.00 до 14.00

До уваги випускників 9-х класів та їх батьків

Спеціалізована загальноосвітня школа № 16 І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням німецької мови міста Ізмаїл Ізмаїльського району Одеської області здійснює набір до 10-х класів  з українською мовою навчання на 2022/2023 навчальний рік за такими профілями:

Іноземна філологія (німецька та англійська мова)

Українська філологія ( іноземна мова – англійська)

Фізико-математичний (іноземна мова – англійська)

Прийом документів буде здійснюватись з 01.06 по 15.06.2022 року з 09.00 до 12.00 години (канцелярія по вулиці Авраамівській, 102).

Перелік документів :

Заява

Табель успішності за 9-й клас (або виписка оцінок, завірена адміністрацією школи)

Онлайн-виставка творчих робіт до Великодня

Близько 100 учнів школи узяли участь у онлайн-виставці малюнків та творчих робіт на тему “Писанка – символ життя та оберіг українського народу” та “Великодній кошик”. Бажаємо усім світлого Великодня, здоров’я та миру!!!

Більше фото за посиланням малюнки тут

 

Природа лікує

16 квітня для учнів 9 школи, які прибули до нас із Києва, Харкова та Маріуполя, було організовано екскурсію до станції юних натуралістів. Діти та їх батьки із задоволенням погодували декоративних рибок у ставку, тварин та птахів у вольєрах, побачили рідкісні види рослин. Після екскурсії було проведено конкурс малюнків на асфальті «Моя улюблена тварина» та накрито солодкий стіл. Велика подяка директорові СЮН Філобок Людмилі Іванівні, методисту Макарової Ользі Корніївні та керівникам гуртків Нечипоренко Альбіні Олегівні та Яковенко Світлані Степанівні за таку пізнавальну, захоплюючу та добру зустріч, адже всім відомо: природа, творчість та солодощі приносять стільки радості та, головне, допомагають набути гармонії в душі та віри в добро!

УВАГА!

УВАГА!

До відома батьків майбутніх першокласників!

Адміністрація школи починає прийом паперових документів для зарахування дитини до 1 класу:
1) заява (заповнюється в школі);
2) ксерокопія свідоцтва про народження;
3) ксерокопія карти щеплень;
4) ксерокопія документа, який підтверджує місце проживання дитини.

Для батьків, які вже зареєстрували дитину, прийом документів відбуватиметься:
-вівторок, 19.04.2022, з 13-00 до 16-00;
– середа, 20.04.2022, з 10-00 до 16-00;
– четвер, 21.04.2022, з 13-00 до 15-00.

Якщо батьки не зможуть подати документи у вказаний термін, то для батьків, які ще не зареєстрували дитину, прийом відбуватиметься щопонеділка та щосереди з 10-00 до 13-00.
Паперові документи приносять лише ті батьки, які мають електронну реєстрацію.

ДСЯО: Як вчителю організувати свою роботу під час війни

У школах, розміщених в регіонах України, що не перебувають під обстрілами, поступово відновлюється освітній процес.

Під час війни школа стає осередком, який дає змогу дітям отримувати не лише знання, але й психологічну підтримку, не втрачати відчуття приналежності до спільноти. Тому надзвичайно важливо гнучко підходити до організації роботи школи та налаштовувати освітній процес так, щоб він був комфортним і нетравмівним для дітей та педагогів.

Державна служба якості освіти у співпраці з ініціативою «Система забезпечення якості освіти», що впроваджується в межах проєкту «Супровід урядових реформ в Україні» (SURGe), та командою підтримки реформ Міністерства освіти і науки України розробили поради для керівників шкіл щодо організації освітнього процесу в умовах війни.

Навчальне навантаження та вибір форм і методів навчання в умовах війни

Найбільш оптимальна та безпечна форма організації освітнього процесу в умовах воєнного стану — дистанційна. Корисними у цій ситуації будуть напрацьовані під час пандемії коронавірусу моделі змішаного та дистанційного навчання у синхронному й асинхронному режимах.

Під час онлайн-занять педагогам варто проводити консультації з дітьми, інтегровані уроки, навчальні заняття-бесіди, полілоги та творчі заняття.

Водночас в умовах війни варто оптимізувати навчальне навантаження. Заняття у синхронному режимі важливі для учнів, проте більше в соціально-психологічному аспекті, ніж у навчальному. Тому їх кількість на день має бути принаймні вдвічі меншою, ніж під час дистанційного навчання в мирний час. Решту часу варто присвятити роботі в асинхронному режимі:

  • спілкування у месенджерах;
  • робота з онлайн-ресурсами (наприклад Всеукраїнська школа онлайн, На урок тощо);
  • виконання дітьми вправ та завдань, що передбачають психологічне розвантаження, техніки врегулювання емоційного стану тощо.

Завдання можуть передбачати читання літератури, перегляд фільмів, малювання, ліплення, інші творчі заняття, що можуть допомогти зняти психічне та емоційне напруження.

Методи роботи з учнями слід добирати відповідно до навчального предмета, віку дітей та їхніх інтересів. Перевагу варто надавати проблемним, пошуковим, творчим методам роботи. В умовах війни бесіда або діалог кращі за інструкції чи розповіді, а творче завдання — за вправи. Онлайн-ігри, як можна використовувати під час навчання: «365° за шкалою медіаграмотності»«Пригоди Літератуса» і «Медіазнайко».

Оскільки використання групових, колективних форм роботи є ускладненим в умовах дистанційного навчання, варто робити акцент на дискусійних, партнерських варіантах і формах актуалізації опорних знань та закріплення теоретичного матеріалу, що сприятимуть розвитку актуальних соціальної та громадянської ключових компетентностей.

Обираючи методи роботи, важливо пам’ятати, що діти обмежені в ресурсах. Тому досліди, проєкти, творчі завдання варто застосовувати обережно, враховуючи наявність в учнів необхідного обладнання.

Домашні завдання, що передбачають виконання навчальних завдань із предметів, варто звести до мінімуму. Втім школи та вчителі можуть це регулювати залежно від ситуації, емоційного стану та потреб дітей.

Розклад занять

Розклад занять в умовах війни має бути гнучким та регулюватися залежно від поточної ситуації. Час початку першого уроку варто змістити принаймні на годину пізніше, оскільки діти можуть погано спати вночі через повітряні тривоги або психологічно нестабільний стан.

Робота педагогів

Учитель має академічну свободу й може самостійно визначати кількість годин на вивчення тієї чи іншої теми, обирати програмне забезпечення, методи та форми організації навчальної діяльності учнів.

В умовах війни вчителям варто переглянути календарні плани до кінця навчального року і спланувати вивчення предмета у найбільш зручний для учнів спосіб, створюючи для дітей комфортну, довірливу обстановку.

Оскільки освітній процес здійснюється переважно із застосуванням технологій дистанційного навчання, не зайвим буде повторити з дітьми правила роботи з онлайн-платформами, взаємодії у хмарних сервісах, інструменти спільної роботи з документами та засоби групової діяльності й комунікації.

Під час проведення онлайн-занять бажано залучати учнів до активної роботи, висловлювання своїх ідей та пропозицій, надавати можливість їм спілкуватися між собою.

Доцільним також буде проведення індивідуальних зустрічей з новоприбулими учнями з метою представлення закладу освіти як ефективного та безпечного освітнього простору і/або створення стислих інформаційних листів аналогічного змісту.