У гостях у юннатів
24 травня учні 5-Б класу разом з класним керівником Шульгою Жанною Юріївною відвідали Ізмаїльську станцію юних натуралістів, таким чином налаштовуючись на літній відпочинок. Дітей зустріла директор станції Філобок Людмила Іванівна, яка в цей день святкувала день народження. Тож учні привітали Людмилу Іванівну зі святом. Екскурсію станцією натуралістів провела методист Макарова Ольга Корніївна. Діти дізналися про тварин-жителів станції, милувалися квітами місцевого дендропарку, а також взяли участь у конкурсі малюнків на асфальті «Моя улюблена тваринка». Час пролетів швидко, але цікаво! Дякуємо адміністрації Ізмаїльської станції юних натуралістів за співпрацю у навчанні та вихованні юнацтва!
Починаючи з 1994 року, в Україні 18 травня є Днем скорботи і пам’яті жертв депортації кримських татар, а з 2016 року – День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, згідно з постановою Верховної Ради України від 12 листопада 2015 року «Про визнання геноциду кримськотатарського народу».
З 18 травня 1944 року приблизно 200 тис. кримських татар депортували з рідного півострова, а за кілька днів увесь народ був позбавлений батьківщини.
Протягом 12 років кримські татари мали статус «спецпереселенців». За офіційними даними, майже половина кримських татар загинула від голоду та хвороб у дорозі чи на засланні.
З 2015 року українська держава визнає депортацію 1944 року геноцидом кримських татар.
З метою вшанування пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в гімназії № 9 м. Ізмаїл були проведені інформаційні години, лекції, тематичні уроки тощо, приурочені цим трагічним подіям.
Смартмоб “Одягни вишиванку, країно моя!”
Учні та вчителі гімназії №9 взяли участь у святковому смартмобі “Одягни вишиванку, країно моя!”.
Вітання з Днем матері від учнів 4-Б класу
Учні 4-Б класу (класний керівник Попазова О.Г.) вітають матусь із Днем Матері!
8 травня 2023 року Україна разом Європою та США відзначає День пам’яті та примирення, присвячений загиблим у Другій світовій війні. Близько 8-10 мільйонів українців загинули у війні 1939-1945 року. Пам’ять означає, що ми пам’ятаємо всіх військових і цивільних жертв цієї війни, а примирення – що країни Європи уклали мир після війни.
Учителі історії Ізмаїльської гімназії ковальова О.А. та Суйчімез В.Д. розповіли учням 9 та 11-х класів про історію цього Дня. Також учні вшанували хвилиною мовчання всіх українців, загиблих тоді і зараз. Бібліотекарі підготували виставку світлин та книг як нагадування про ті страшні часи, які не мають повторитися ніколи.
У 2023 році Україна відзначає це свято в умовах повномасштабної війни з РФ. На зміну німецькому нацизму на наші землі прийшов російський рашизм. Ми віримо, що незабаром у календарі свят України з’явиться нова святкова дата – День Перемоги над Росією. А сьогодні згадуємо про закінчення Другої світової війни.
День пам’яті та примирення











