До Дня Гідності та Свободи

День Гідності та Свободи відзначається 21 листопада згідно з указом президента України No872/2014 від 13.11.2014 року.

Цей день установлено “з метою збереження та донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013-го – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору”.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на майдан Незалежності у Києві вийшли кілька сотень людей, щоб висловити свій протест проти рішення влади, яке загрожувало Україні втратою незалежності та перекреслювало її європейське майбутнє. Того листопадового вечора ніхто не здогадувався, що в історії не тільки України, а й усього світу починається новий етап і що події, які відбуватимуться наступні 94 дні – перший крок на шляху до драматичних геополітичних змін. Їх тригером стало продовження боротьби українського народу, що велася не за матеріальні блага чи владу, а духовні цінності – Гідність і Свободу. Цінності, про які у Європі не говорили, бо вважали їх очевидними, про які в росії мовчали, бо вважали їх небезпечними.

Запровадження Дня Гідності та Свободи на державному рівні є свідченням визнання важливості цих цінностей як наріжних для українського суспільства.

Таку важливу  бесіду  для сучасних учнів 7-9 класів, свідків новітньої історії України, провели сьогодні вчителі історії  України Ізмаїльської  гімназії №9 з початковою школою   Ковальова О.А., Суйчімез В.Д.

Бесіда про безпеку

17 листопада у гімназії № 9 відбулась зустріч учнів 7-8 класів з інспектром ДСНС Наталією Гошкодер. Учні поглибили знання з мінної безпеки, повторили правила поводження з підозрілими предметами. Під час зустрічі також обговорили важливість дотримання правил поведінки під час перебування в укриття під час оголошення сигналу “Повітряна тривога”.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності писали 27 жовтня 2023 року, в День української писемності та мови, в нашій Ізмаїльській гімназії № 9 з початковою школою. Вже 23 роки поспіль українці в різних куточках країни пишуть радіодиктант. Мовний флешмоб в закладі організували вчителя української мови і літератури Лисецька Олена Вячеславівна та Германюк Євгенія Федосіївна і долучили до написання диктанту учнів 6 -х та 8 – х класів, адміністрацію та бібліотекарів гімназії. Їх відеозвіт можна переглянути на сайті закладу вище.
Але вчителі методичної лабораторії української мови та літератури Балицька Наталія Леонідівна, Нікіфорова Оксана Дмитрівна, Станкова Тетяна Михайлівна, Сухарєва Тетяна Сергіївна, Шульга Жанна Юріївна не залишилися осторонь цієї події зі своїми вихованцями.

Писали родинами, перед телефонами та ноутбуками, і, навіть, за кордоном.

Кожному з нас, хто дбає про свій інтелект і свою духовну культуру, потрібно постійно працювати над мовою і ніколи не треба думати про те, що вивчивши мову в школі, ви отримали фундамент на все життя. Ми завжди повинні відчувати мову, розуміти, що мова – це внутрішній світ нашої нації, це основа, яка дає нам можливість не тільки спілкуватися, а й відчувати себе українцями.

Відрадно бачити, що родина Ізмаїльської гімназії створила свій власний осередок єднання, адже  для написання диктанту зібралися усі охочі  – різні за віком, в різних куточках нашого міста, країни, або на територіях інших країн, але одностайні  у прагненні бачити Україну єдиною.

Міжнародний місячник шкільних бібліотек

Щорічно 1 до 31 жовтня в рамках Міжнародного місячника шкільних бібліотек в нашому закладі проводиться Всеукраїнський місячник інформаційно-бібліотечного центру гімназії .

Бібліотекарі  центру  в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек під гаслом «Вірю в майбутнє твоє, Україно!» провели ряд заходів,спрямованих на втілення основних положень «Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України», привернення уваги до питання патріотичного виховання у нашій державі, розкриття виховної функції шкільної бібліотеки, об’єднання зусиль педагогічного колективу і бібліотеки щодо розвитку патріотизму зростаючої особистості.

В інформаційно-бібліотечному центрі гімназії створена книжкова виставка  «Моє рідне місто», бібліотекарі провели з учнями 3 класів заняття з бібліотворчості «Читаємо, малюємо, граємо», на якому діти показали своє розуміння патріотизму, любові до рідного міста. Дуже цікавою виявилася для учнів 5-6 класів краєзнавча подорож «Таємниці підземного Ізмаїлу». Учні знайомилися з історією виникнення міста, захистом його від ворогів, були здивовані тим, наскільки широко були розвинені підземні ходи і сховища, що використовувалися для захисту від ворожих нападів, зберігання зброї тощо. Для учнів усіх класів проводилися бесіди «Дякуємо ЗСУ», «Ми разом», створили колаж «Вірю в твоє майбутнє, Україно!»

Проведені заходи сприяли утвердження громадянських цінностей, вихованню почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції, що є одним із найважливіших пріоритетів закладу освіти. До цієї важливої місії і долучилися  бібліотекарі гімназії.