Чарівний світ Андерсена

Сьогодні, 02 квітня – день народження відомого данського письменника-казкаря Ганса Крістіана Андерсена. Цього року виповнюється 215 років від дня його народження.

Ганс Крістіан Андерсен – один з найвідоміших казкарів світу. Його твори стали культурним надбанням світу й увійшли до дитячих книг народів різних куточків землі.

Чи можна уявити дитинство без казки? Цікава казкова історія заглиблює нестримну юну фантазію в чарівний світ краси, добра і магії. «Казка-це чарівна країна, де добро завжди перемагає» – під такою назвою сьогодні пройшло свято в бібліотеці нашої гімназії для учнів 3-А та 3-д  класів. Діти поринули у вир фантазії та мріяли про красу та перемогу добра над злом, висловили побажання втілення казкових мрій у реальному житті, як у це вірив великий Андерсен.

Бібліотека  гімназії вітає всіх юних читачів, адже, ми впевнені, що казки люблять абсолютно всі!  А діти вдячні бібліотекарям Широковій І.О. та Янкович І.Г. за цікаву зустріч з прекрасним.

24 березня – Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Це інфекційне захворювання. Його викликає мікобактерія туберкульозу (МБТ), що називається також паличкою Коха. Захворювання небезпечне для життя, а Україна займає одне з провідних місць у світі за кількістю випадків поширення хвороби. Тому бути обізнаним та вчасно реагувати на симптоми має кожен з нас.

З цією метою у Ізмаїльській гімназії №9 було проведено низку заходів, присвячених питанням епідеміології, клініки, діагностики, та профілактики туберкульозу: нарада з працівниками з рекомендацією пройти ФГ-обстеження легенів, бесіди з батьками та учнями 1-9 класів. До заходів долучилася медична сестра гімназії Шихалєєва Ю.В., яка розповіла учням 5-6 класів про необхідність дотримання гігієни рук перед їжею та використання індивідуальних пляшок для питної води. Усі заходи покликані попередити появу випадків інфікування та зберегти здоров’я та життя усіх учасників освітнього процесу.

Пізнаємо Шевченка

Тривають Шевченківські дні, і  сьогодні учні 6-А класу по-новому побачили постать Великого Кобзаря. На уроці української літератури  разом з учителем Нікіфоровою Оксаною Дмитрівною дізналися багато нового про Т.Шевченка, почули цікаві факти біографії поета,  його творчість, яка пройшла поза межами України.

Шестикласники декламували напам’ять його вірші про Україну  і зрозуміли, наскільки боліли душа і серце поета за поневолений рідний народ. Родзинкою уроку став портрет Тараса Григоровича, який виконала учениця 6-А класу Маркова Марина.

Урок приніс учням не тільки нові знання, а й усвідомлення причетності долі Кобзаря до  України не лише в ті далекі часи, але і сьогодні, коли Україна знову виборює Волю та Незалежність.

                                  РАЗОМ ДО ПЕРЕМОГИ!

Бібліотека дякує

Сьогодні бібліотеки залишаються ключовими установами для зберігання, поширення та доступу до знань та інформації. Вони відіграють важливу роль у розвитку освіти, культури та науки в сучасному світі.

Бібліотека гімназії стала місцем, де маленькі читачі знайомляться зі світом художньої літератури. А також можуть поділитися прочитаною книжкою з іншими. Так вчинили учні 1-Г класу ( кл.керівник Дербеньова С.О.), 2-А класу (кл.керівник Бічева А.Г.),Тертіченко Ніколь, 2-Б клас, та Дулогло Сергій, 6-Д кл., Дулогло Марк, 8-В кл., які нещодавно подарували книжки бібліотеці.

Чекаємо нових читачів та книжок.

10 березня 2025 року виповнилося 160 років з дня, як на землях нашої України вперше пролунав державний гімн. Учні 8-х класів Ізмаїльської гімназії №9 разом з вчителем Івановою Оленою Олексіївною долучилися до історії та нагадали всім нам зміст цієї урочистої пісні.

https://www.facebook.com/100007140843036/videos/pcb.1267472911003695/450696744793579

https://www.facebook.com/100007140843036/videos/pcb.1267472911003695/989372799797701

Любі жінки! Наш дружній колектив гімназії №9 вітає вас зі святом – Міжнародним жіночим днем! Здоров’я і добробуту, кохання і гармонії, радості та натхнення, МИРУ, добра і завжди весняного настрою!

https://youtu.be/Ax3h14Wo8ag

Вшановуємо Кобзаря

9 березня 2025 року в Україні відзначатимуть 211-ту річницю від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861 рр.) – видатного українського поета, прозаїка, художника, політичного і громадського діяча. Все його життя і творчість були присвячені українському народу. Письменник мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною суверенною державою, коли в Україні шануватимуться мова, культура та історія народу.

Цікаві уроки української літератури в 5-В,Д класах на тему «Натхненне слово Кобзаря» напередодні Шевченківських днів провела учитель української літератури Станкова Тетяна Михайлівна.  Учні дізнавалися про цікаві моменти біографії поета, слухали та читали його вірші.  Учитель акцентувала увагу учнів на ключових подіях життя Великого Кобзаря саме навесні. Тому і презентація виглядала яскраво та життєстверджуюче, як сподівання на весняне оновлення, якого ми зараз чекаємо.

В Ізмаїлі 4 березня в гімназії №9 відкрито меморіальну дошку в памʼять про Захисника України Руслана Юдіна, який загинув під час російсько-української війни, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України.

Руслан Вадимович народився 28 листопада 1983 року. З вересня 1990 року по червень 1998 року навчався в Ізмаїльській школі №9. Добрий, веселий, він ніколи нічого не боявся та був хорошим другом, який ніколи не залишить у біді. Шукав свій шлях в житті, оволодів різними професіями, став моряком. Проте 24 лютого 2022 року, коли життя українців поділилося на ДО та ПІСЛЯ, Руслан Юдін добровільно вступив до лав територіальної оборони. Стрілець солдат Юдін пішов захищати рідну землю та рідну Батьківщину.

29 березня 2022 року серце Захисника України зупинилося…
Поховали Захисника на Алеї Слави в місті Ізмаїл.
Невичерпний патріотизм Руслана Вадимовича, відданість справі назавжди залишаться яскравим прикладом для нас та майбутніх поколінь.

Право відкрити меморіальну дошку Захиснику України – мешканцю міста Ізмаїл Юдіну Руслану Вадимовичу – було надано його матері.

…Допоки ми живі – житиме памʼять про наших героїв.
Памʼять – це наша совість, наш біль, наша гордість. Памʼять про Захисників та Захисниць, солдатів і офіцерів, які мужньо боролися з ворогом та в цій битві заради миру у вільній та незалежній Україні віддали найдорожче, що є у людини, – власне життя.

Слава Україні!

Героям слава!


(матеріали взяті зі сторінки Андрія Абрамченко в меережі facebook)